Boże, nasz Ojcze, Ty wypełniłes życie Twego sługi Gilberta Keitha Chestertona poczuciem zachwytu i radości i dałes mu wiarę, która stała się fundamentem jego niestrudzonej pracy, miłosierdzia do wszystkich ludzi, szczególnie przeciwników, oraz nadzieję wyrastającą z jego dozgonnej wdzięczności za dar życia ludzkiego. Niech jego prostoduszność i jego śmiech, jego stałość w walce o wiarę chrześcijańską w swiecie tracącym wiarę, jego ufne oddanie Najświetszej Maryi Pannie i jego miłość do wszystkich ludzi, zwłaszcza ubogich – przynosi otuchę tym którzy są w rozpaczy, przekonanie i serdeczność tym słabej wiary i poznanie Boga niewierzącym. Błagamy Cię Ojcze, udziel nam tych łask, o które Cię prosimy za jego wstawiennictwem, o zaprzestanie dokonywania aborcji w tym kraju [i zwłaszcza o … ] tak, aby jego swiętość została przez wszystkich rozpoznana i by Koscioł mógł ogłosić go błogosławionym. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

*  Prosimy, odmów tę modlitwę za każdym razem, gdy odwiedzasz naszą stronę.

Catholicgkchestertonsociety.co.uk

Goodcounselnet.co.uk

UWAGA

Gorąco prosimy o odmawianie modlitwy, a także o wysyłanie maili do ks. Johna Udrisa [adres email: chesterton (at) oscott.org] nawet jeśli nie otrzymałeś/otrzymałaś jeszcze żadnych łask za wstawiennictwem GKC.

Biskup Peter Doyle wymaga jedynie dowodu, że istnieje kult modlitwy i oddania G.K. Chestertonowi, aby móc wszcząć przewód beatyfikacyjny.